Müəssisə və təşkilatlar əsasə məqsədlərindən biri müxtəlif sahələrdə, o cümlədən satınalmalar işinin təşkili istiqamətində də fəaliyyətinin beynəlxalq standartlara uyğun tənzimləməsidir. Bu baxımından Vendorların Qeydiyyatı və Etibarlılığının Qiymətləndirilməsi Sistemi satınalma əməliyyatlarında maliyyə vəsaitlərinin qəanətlə istifadəsini, satınalma əməliyyatlarında səmərəliliyin artırılması və şəffaflığın təmin edilməsi üçün unikal bir həldir.
Vendorların Qeydiyyatı və Etibarlılığının Qiymətləndirilməsi Sistemi vendorların strukturlaşdırılmış bir reyestrini yaratmaq və etibarlılığının qiymətləndirilməsi imkanı verən proqram təminatıdır.
Sistemin modulları:
• Vendor məlumatlarının qeydiyyatı
• Tələb olunan məlumatlardan bəziləri VÖEN-ə uyğun olaraq Vergilər nazirliyinin “Kommersiya qurumlarının dövlət reyestri məlumatları” bazasından avtomatik gətirilir

VENDOR REGISTRATION AND RELIABILITY ASSESSMENT SYSTEM
One of the main goals of enterprises and organizations is to regulate activities according to international standards in various fields including organizing procurement work. On that score, the Vendor Registration and Reliability Assessment System is a unique solution for economical use of financial resources in procurement operations, and increasing productivity and insurance of transparency in procurement operations.
Vendor Registration and Reliability Assessment System is software that enables the creation of a structured registry of vendors and reliability assessment.
• Registration of vendor data
• Some of the required data are imported automatically from the "state register data of commercial entities" of the Ministry of Taxes according to ITIN